Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Zwrot podatku VAT

Jeśli chcesz mieć możliwość wykorzystania zwrotu podatku VAT przy remoncie, to warto go jeszcze wykonać w tym roku. Wszystko dlatego, że od 1 stycznia wchodzą nowe przepisy dotyczące zwrotu podatku od remontów.

Aktualna ustawa mówi o tym, że jeśli osoba fizyczna przeprowadzi remont lub będzie budować dom, to może sobie odliczyć część podatku Vat od zakupionych materiałów budowlanych. Do tego jeżeli ktoś nie ma pozwolenia na inwestycję, to może sobie odliczyć maksymalnie 14 tysięcy złoty. W przypadku pozwolenia aż 35 tysięcy złoty i wykorzystywać je przez najbliższe 5 lat. Wszystko musi być udokomentowane fakturami i materiały muszą się znaleźć w wykazie. Później trzeba wszystkie faktury złożyć w Urzędzie Skarbowym i dołączyć do tego druk VZM-1. Jeżeli ktoś zacznie remont jeszcze w tym roku, a go nie skończy, to będzie obowiązywać go to prawo. Musi jednak materiały zakupić w tym roku.

Od 1 stycznia 2014 roku takie prawo będzie przysługiwać jedynie osobą do 35 roku życia, a zwrot możliwy będzie jedynie przy inwestycjach z pozwoleniem. Do tego jeszcze powierzchnia mieszkania nie może przekroczyć 75 mkw., a domu 100 mkw. Taka osoba nie może również być właścicielem innego mieszkania, czy domu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...