Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Znaczenie kredytu kupieckiego w polityce sprzedaży

Przedsiębiorstwa mające duże zdolności produkcyjne i niskie koszty zmienne produkcji powinny udzielać kredytu kupieckiego w sposób bardziej liberalny i mieć wyższy poziom należności niż przedsiębiorstwa działające na granicy utrzymywanych zdolności produkcyjnych. Firma pod wpływem nierygorystycznej polityki kredytowej może zwiększyć wartość dochodów ze sprzedaży i zysku. Może przeprowadzić analizę, aby zdecydować, czy wprowadzić bardziej liberalną politykę kredytową w stosunku do adresatów do polityki obecnej. Może badać korzyści wynikające ze zwiększonej sprzedaży i zysku prowadzeniem łagodnej polityki kredytowej. Obliczenie zmierza do porównania zysku na dodatkowej sprzedaży punktów z dodatkowymi kosztami należności. Przedsiębiorstwo musi określić warunki nowej polityki kredytowania odbiorców, a mianowicie: jaki planuje przyrost sprzedaży, jaki planuje okres wydłużenia terminu inkasowania należności od odbiorców oraz jaki przewiduje procent należności niepewnych dotyczących dodatkowej sprzedaży.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...