Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Zmiany, zmiany

Mateusz Szczurek, główny ekonomista w banku ING zastąpi Jana Rostowskiego na stanowisku ministra finansów. Tak mocno krytykowany Rostowski przez osiem miesięcy był bardzo skuteczny w działaniach finansowych. Wielu mówiło, że to właśnie przez jego skuteczność stracił posadę. Jak się sprawdzi nowy minister?

Mateusz Szczurek jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego z dziedziny ekonomi. Uzyskał tytuł Master of Arts z ekonomi na University of Sussex. Aktualnie jest głównym ekonomistą w ING Banku Śląskim oraz wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nie jest to jedyna zmiana w rządzie. Ministrem Środowiska został Maciej Grabowski, sportu Andrzej Biernat, edukacji – Joanna Kluzik-Rostowska, nauki – Lena Kolarska-Bobińska, administracji i cyfryzacji – Rafał Trzaskowski, a wicepremierem odpowiedzialnym za rozwój regionalny i transport – Elżbieta Bieńkowska.

Trzeba mieć tylko nadzieję, że nowy rząd poprawi się w stosunku do lat wcześniejszych. Pierwsze posiedzenie odbędzie się już 4 grudnia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...