Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. wypadek przy pracy odszkodowanie od pracodawcy

Zasoby pracy na lokalnym rynku

Dla wykorzystania dla rozwoju lokalnego tego cennego zasobu, jakim są ludzie zdolni i chętni do pracy, należy oczywiście wykonać analizę i ocenić kwalifikację i przydatność zawodową bezrobotnych. Trzeba mieć zatem rozeznanie – jeśli chodzi o osoby chętne do pracy – odnośnie do: poziomu wykształcenia, wyuczonego zawodu, doświadczenia zawodowego i dodatkowych kwalifikacji oraz możliwości pracy, możliwości i chęci przekwalifikowania lub doskonalenia zawodowego, tradycji zawodowych w rodzinie i miejscu zamieszkania, cech osobowych oraz przyczyn pozostawania bez pracy. Dla najbardziej wartościowych, według powyższych kryteriów oceny, osób należy znaleźć lub utworzyć miejsca pracy w ramach projektów rozwoju lokalnego, pomocy w podejmowaniu działalności gospodarczej na własną rękę, przyciągnięcia inwestorów chętnych zastosować zasoby miejscowej siły roboczej, tworzyć lokalne „przestrzenie się pracy” itp. W efektywnym użycia regionalnych zasobów siły roboczej dużą rolę odegrać mogą, i powinny, samorządy terytorialne. Dla aktywizacji zawodowej mieszkańców danego regionu powinniśmy powołać placówki doradztwa oraz ukierunkowania zawodowego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...