Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Zarobki rolnictwa

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej podał informacje o spadku dochodów rolników w 2013 roku. Jest to różnica pięciu procent co do poprzedniego roku.

Spadek dochodów dotyczy przede wszystkim tych gospodarstw, które produkują przede wszystkim zboże. Wszystko przez to, że zmniejszyły się dopłaty bezpośrednie oraz zwiększył się podatek rolniczy. Te pierwsze stanowią aż 50 procent całkowitych dochodów. Na wzrost dochodów mogą liczyć te gospodarstwa, które produkują produkty olejowe. Jednak największe zyski odnotują gospodarstwa, które sprzedają swoją żywność za granice.

Takie statystyki dotyczą tylko gospodarstw, które objęte są systemem rachunkowości FAND, czyli tych, którzy produkują produkty na rynek. U nas w Polsce jest ich ponad 730 tysięcy. Najważniejsze jednak jest to, aby przychody ze sprzedaży produktów rolnych przewyższały koszty ich produkcji, bo inaczej może się okazać, że produkcja jest po prostu nieopłacalna.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...