Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Za nieżywych też trzeba płacić

Coraz częściej idąc na cmentarz można spotkać się z pewnymi informacjami na mogiłach bliskich. Mowa tu o płatnościach za groby. Jeżeli po 20 latach od dnia pogrzebu bliscy zmarłego nie opłacą następnych dwudziestu lat, to opiekunowie cmentarzy mają prawo usunąć grób.

Osób, które zalegają z opłatami jest bardzo dużo. Największy dług sięga nawet 4 tysięcy złotych na cmentarzu w stolicy. W Krakowie średnie zadłużenie wynosi około 1500 złoty. W Gdańsku opłaty za rok wynoszą 780 złoty, czyli 65 złoty miesięcznie. W Szczecinie natomiast tylko 338 złoty (niecałe 30 złoty za miesiąc). Natomiast w Zielonej Górze aż 850 złoty. Ceny są bardzo różne, a ich wielkość jest uzależniona od tego, jak cmentarz ma wyglądać. Tam gdzie administratorzy chcą mieć parkowy charakter ceny są o wiele większe.

Praktycznie całość tych opłat idzie na utrzymanie cmentarzy, dlatego też kwoty są wysokie. Ludzie dopiero gdy widzą na grobie napis, że grób jest przeznaczony do likwidacji, wpłacają należności. Warto również dodać, że w ciągu roku usuwane zostaje nawet 200 mogił rocznie, na jedno większe miasto.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...