Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Wzrost gospodarki a dążenie do ograniczenia bezrobocia

Wymieniona tutaj para celów polityki gospodarczej jest wyraźnie ze sobą powiązana dodatnio. Bezrobocie oznacza niewykorzystanie potencjalnych zasobów. Jeżeli jest tylko pozorne, wpływa na obniżenie wpływów do budżetu i funduszu ubezpieczeń socjalnych, zakłócając czytelność rynku pracy. Znając jednak ograniczoną skuteczność aktywnej polityki fiskalnej dla długookresowego ograniczania bezrobocia, można wysnuć wniosek, że wzrost gospodarczy występuje praktycznie w formie swoistego „produktu ubocznego” polityki gospodarczej, a nie jako jej cel. Zasadne wydaje się odróżnienie polityki prowadzącej do chwilowego podniesienia dynamiczność gospodarczej kraju, w celu spadku bezrobocia cyklicznego (występującego w warunkach recesji) od polityki skoncentrowanej na zachowanie warunków długoterminowych kierunków wzrostowych w gospodarce.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...