Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Wypuszczanie więźniów

Rząd chciał wprowadzić w życie nowelizację ustaw w kodeksie karnym. Niestety pojawiły się pewne problemy, których rząd nie przewidział. Tak więc 9 listopada z więzień zostali wypuszczeni ukarani za złamanie tych przepisów.

Więzienia opuścić mieli wszyscy Ci, którzy zostali skazani za jazdę pod wpływem alkoholu, bądź za kradzież do 400 złoty. Do piątku, 8 listopada te czyny były przestępstwem, a 9 listopada już tylko wykroczeniem. Próg przywłaszczenia sobie cudzej rzeczy zwiększył się z 250 złoty, aż do 400 złoty. Jeżeli chodzi o pijanych rowerzystów, którzy mieli powyżej pół promila we krwi, to wcześniej sądy karały ich nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Teraz grozi im pozbawienie wolności do 30 dni, bądź kara grzywny w wysokości do 5 tysięcy złoty.

Problem tkwi w tym, że rząd nie dał wystarczającego czasu sądom, żeby mogły dokładnie sprawdzić akta, kto może opuszczać więzienia. Do tej pory nie wiadomo ile osób wypuszczono, a ile jeszcze powinno zostać wypuszczonych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...