Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Wynik finansowy przedsiębiorstwa

Podstawowym celem działania każdej firmy jest zdobycie zysku i to możliwie jak największego. Osiągnięty zysk jest wynikiem finansowym firmy. Aby określić masę całkowitego zysku, należy znać dwie kategorie ekonomiczne: utarg całkowity i koszt całkowity. Koszt łączny produkcji (KCP) jest rezultatem kosztów ciągłych i kosztów niestałych przy każdym stopniu produkcji. Natomiast utarg całkowity (UC) jest sumą pieniędzy zdobytą ze sprzedaży produktów. Można go wyliczyć jako sumę utargów osiąganych ze sprzedaży każdej jednostki produktu lub jeśli każda jednostka jest sprzedawana po identycznej cenie – jako iloczyn ceny i ilości. Zysk łączny jest wynikiem zestawienia utargu łącznego i kosztu łącznego. Przy czym należy tu rozróżnić: zysk księgowy i zysk gospodarczym. Zysk księgowy jest to zysk znajdujący w księgach rachunkowych firmy. Przy jego liczeniu uwzględnia się utarg łączny i łączny koszt księgowy. Zysk gospodarczy to kwota, którą otrzymujemy po odjęciu od utargu przedsiębiorstwa poszczególnych kosztów tak księgowych, jak i alternatywnych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...