Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. kabiny prysznicowe new trendy

Wybory gospodarstwa domowego w sytuacji ryzyka i niepewności

W rzeczywistości konsumenci nie zawsze mają pełną i kompleksową informację, dającą im pewność, jakie korzyści osiągną w wyniku określonego wyboru. Wybory dokonywane są w sytuacji ryzyka i/lub w sytuacji niepewności. W sytuacji ryzyka osoby podejmujące wybory potrafią określić prawdopodobieństwo zaistnienia konkretnego skutku każdej z wybieranych możliwości. W sytuacji niepewności nie wiemy jaka jest szansa wystąpienia konkretnych skutków. W sytuacji pewności gospodarstwo domowe wybierze gatunek, który umożliwi osiągnięcie jak najwyższej przydatności z konsumpcji. Natomiast w sytuacji niepewności gospodarstwo domowe nie może przyjąć kryterium wyboru ani maksymalizacji pewnej użyteczności, ani maksymalizacji prawdopodobnej użyteczności. W sytuacji niepewności wybór jest zależny od subiektywnej oceny użyteczności oczekiwanej. Oczekiwana pożyteczność zależy od personalnego podejścia przy dokonywaniu decyzji. Różne osoby mają inną tendencję do przewidywania spodziewanego wyniku, który jest efektem podejmowanego wyboru.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...