Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Wpływu potencjału gospodarczego na rozwój rynku lokalnego

Istniejący potencjał gospodarczy w wielu teoriach rozwoju ekonomicznego uważany jest za jeden z ważniejszych czynników rozwoju. W dzisiejszych czasach rolę czynnika rozwoju odegrać może jedynie (poza innymi pojedynczymi przypadkami) taki potencjał, na który składa się wysoki poziom rozwoju wielu dziedzin życia gospodarczego i społecznego. Znacznie więcej możliwości rozwojowych posiadają zatem regiony, miasta i gminy spełniające wiele funkcji aniżeli wyspecjalizowane centra niezróżnicowane gospodarczo. Szczególną rolę w lokalnym rynku odgrywają następujące czynniki rozwoju:
-zaplecze komunalne
-uniwersytety i inne placówki naukowo-badawcze,
– placówki kulturalne,
-imprezy kulturalne,
-hotele z zapleczem gastronomicznym,
-ośrodki rozrywkowo-wypoczynkowe.
Ważna jest również syntetyczna ocena właściwości i rola potencjału gospodarczego. Synteza taka może zostać dokonana np. pod kątem dominującego czynnika w rozwoju sektora gospodarki, z wzięciem pod uwagę: miejsc pracy, asortymentu produkcji, sprzedaży, zarobków zatrudnieniowych, płaconych podatków, powiązań z innymi sektorami gospodarki i samorządem terytorialnym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...