Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

WORD zarabia

Pomyśleć by można, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego specjalnie oblewają kandydatów na kierowców, żeby tylko zarobić. Nie zgadzają się z tym jednak dyrektorzy WORD-ów.

Gdyby tylko popatrzeć na dane jaka jest zdawalność w ośrodkach to można się złapać za głowę. Ponad połowa zarobionych pieniędzy przez Wojewódzkie Ośrodki to pieniądze z egzaminów poprawkowych, tylko i wyłącznie w kategorii B. Dla przykładu w WORD w Zamościu z prawie 14 milionów dochodów, prawie aż 10 milionów pochodzi z poprawek. Natomiast w Lublinie z 43,5 miliona, aż 32 miliony to pieniądze z egzaminów poprawkowych. Takie dane są wręcz porażające, tym bardziej, że te wyniki nie przekładają się na bezpieczną jazdę kierowców.

Druga strona, dyrektorzy nie zgadzają się z tymi teoriami. Twierdzą, że płace egzaminatorów oraz stawki za egzaminy określa Ministerstwo Transportu. Komu tu teraz wierzyć?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...