Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Właściwości dóbr jako źródła użyteczności

Konsument zmierza do zdobycia jak największej użyteczności z konsumpcji różnorodnych gatunków dóbr. Wybór koszyka gatunków o właściwościach zwiększających maksymalnie pożyteczność podlega dwu ograniczeniom. Pierwsze ograniczenie to ograniczenie dochodowe: konsument dysponuje ograniczonym dochodem na cele konsumpcyjne, a poszczególne gatunki mają różne cechy. Drugie ograniczenie polega na skończonej liczbie gatunków danego dobra, obecnych w danym czasie na rynku. Wybór określonego gatunku spośród gatunków obecnych na rynku określimy jako czystą aktywność konsumenta. Przy rozmaitości gatunków i przy dwóch ograniczeniach wybór właściwości dokonywany przez konsumenta jest bardziej zagmatwany niż wybór ilości danego dobra. Racjonalny konsument może przezwyciężyć ograniczenie gatunków za pomocą wyboru więcej niż jednego gatunku. Wybór mieszanki gatunków spośród gatunków dostępnych na rynku określany jest jako mieszanka aktywności konsumenta. Wybory własności gatunków przez konsumenta są optymalne pod warunkiem posiadania istotnych informacji o tych własnościach Mieszana aktywność konsumentów może skłonić producentów do głębszego zróżnicowania właściwości i do oferowania szerszej gamy produktów.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...