Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Węgiel

Polski Rząd chce naszą przyszłość wiązać z węglem. Mówię, że kiedyś Polska stała na węglu i dalej będzie na niej stać.

Ciekawe jest to, że w naszym kraju jest mnóstwo węgla, a my go ściągamy z zagranicy. W 2012 roku do Polski sprowadzono 10 milionów ton węgla. Politycy natomiast zapewniają nas, że w naszym kraju jest tyle węgla, że zapewni on nam bezpieczeństwo energetyczne. Dlaczego więc więcej węgla sprowadzamy z zagranicy? Ponieważ węgiel importowany chociażby z USA, Chin czy też Rosji, jest tańszy niż wydobywany u nas. Wszystko dlatego, że złoża są już coraz bardziej wyeksploatowane i jego wydobycie jest coraz droższe.

Dalsze opieranie gospodarki węglowej może być uzależniona więc od innych państw. Niestety zasoby węgla też się kiedyś w końcu skończą. Na całym świecie mogą się skończyć już za 120 lat, a w Polsce za nieco ponad 20 lat.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...