Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

viaTOLL niebezpieczne

Okazuje się, że niektóre bramki przeznaczone do poboru opłat, które zostały postawione w lipcu 2011 roku są wykonane z nieprawidłowych i szkodliwych materiałów.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postawiła takie bramki na drogach krajowych oraz autostradach, umożliwiając w ten sposób elektroniczny pobór opłat za przejazdy. Obecnie zyski z tych bramek sięgają nieco ponad 2 miliardy złotych przy 2200 kilometrach tras. GDDKiA chce je zwiększyć do 7000 kilometrów dróg, co przewiduje zyski do 12 miliardów złoty. 100 bram było wykonanych ze złego materiału, a kolejne 500 postawionych bez pozwolenia. Kary dla kierowców były naliczane przy każdorazowym przejeździe pod bramą, co prowadziło do olbrzymich mandatów. Rekordzista uzbierał nawet 99 tysięcy złoty do zapłacenia.

Operator viaTOLL broni się, mówiąc, że nie dostali ekspertyz, na których było by wskazane, że bramy naliczające opłaty są niebezpieczne dla ich użytkowników.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...