Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Ustawa o oponach

Coraz bliżej zima, więc i policja ma coraz więcej roboty. W Polsce kierowca nie ma obowiązku jeździć na oponach zimowych i nikt nie musi się bać czy dostanie mandat. Rząd jednak chce wprowadzić zmiany w przepisach.

Jeżeli prawo wejdzie w życie, to kierowcy jeżdżący w okresie od 1 listopada do 1 kwietnia bez opon zimowych będą karani mandatem. W większości krajach europejskich takie prawo już dawno jest wprowadzone w życie. Chociażby w Szwecji, Rumunii czy też w Czechach obowiązują zimowe opony w tym samym czasie, co proponuje wprowadzić nasz Rząd. Droga hamowania na oponach zimowych jest o połowę mniejsza.

Większość kanałów telewizyjnych pokazuje reklamy, że jazda z oponami zimowymi jest bezpieczniejsza. Jednak nie jest to prawdą. Większość osób, które powodowały wypadki w okresie zimowym miało założone opony zimowe i to właśnie one powodowały kolizje. Kierowcy czują się wtedy mocniejsi i szaleją. Warto więc zachować rozsądek w czasie jazdy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...