Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Ulga meldunkowa

Tylko do końca roku można jeszcze korzystać z ulgi meldunkowej. Oznacza to, że można sprzedać mieszkanie, które się nabyło w 2008 roku bez zapłacenia podatku. Trzeba przynajmniej rok na danym adresie.

Osoba, która chciałaby sprzedać lokal, który został zakupiony w 2008 roku powinien zapłacić 19 procentowy podatek. Dzięki uldze meldunkowej mona tego uniknąć. Kto chce to zrobić, to powinien jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Skarbowym. Wcześniej sprzedawca miał 14 dni na złożenie dokumentów, teraz się to robi w roku, kiedy doszło do transakcji. Kto tego nie zrobi na czas, będzie musiał zapłacić podatek.

Jeśli jednak nie jest się zameldowanym rok wcześniej, to warto poczekać do 2014 roku, wtedy to właśnie upływa 5 lat od nabycia nieruchomości i nie płaci się podatku, bo kwota ta nie będzie stanowiła przychodu podatku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...