Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Układy zapewniania depozytów

Układy zapewniania depozytów mogą cechować się różnymi zasadami administracji. W praktyce wyodrębnia się trzy podejścia do administrowania układami zapewniania depozytów:
-publiczny – w kierowaniu układem zapewniania depozytów biorą udział jedynie przedstawiciele władz publicznych,
-prywatny – sterowanie układem zapewniania depozytów zostaje przekazane przedstawicielom sektora bankowego, co rodzi z reguły konflikty interesów (np. przy ustalaniu wysokości składek wpłacanych przez banki na rzecz układu zapewniania) depozytów,
-mieszany – polega na wspólnym zarządzaniu systemem przez podmioty publiczne i prywatne.
Działanie każdej placówki związane jest z potrzebą jej finansowania. Analiza funkcjonowania odrębnych układów zapewniania depozytów pozwala na wyodrębnienie różnego sposobu ustalania składki, która finansuje działalność instytucji gwarancyjnej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...