Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Uczestnictwo w rynku

Możemy wymienić następujące podstawowe uprawnienia do uczestnictwa w rynku:
-Uprawnienia oparte na wymianie: każda osoba może dobrowolnie nabywać towary od ich właścicieli, jeżeli dysponuje odpowiednim ekwiwalentem. Brak ekwiwalentu wyklucza tę osobę z ubiegania się o nabycie danego dobra. Tak działa konkurencja między nabywcami.
-Uprawnienia oparte na produkcji: udział w rynku jest możliwy, jeżeli osoba wytworzyła pewne dobra, stosując do tego zasoby własne oraz obce, dobrowolnie wynajęte lub użyczone i zorganizowane w formie przedsiębiorstwa. Brak własnych zasobów lub dostępu do obcych zasobów, np. kredytu, utrudnia lub uniemożliwia wytworzenie produktów, sprzedanie ich i uzyskanie pieniędzy.
-Uprawnienia oparte na własnej pracy: zdolność do pracy i możliwość jej wynajęcia za pośrednictwem rynku pracy jest źródłem dochodów.
-Uprawnienia oparte na dziedziczeniu i transferach prywatnych: np. filantropijnych lub pomocy społecznej pozwalają na nabywanie towarów, prowadzenie firmy lub edukację.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...