Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Technologia i innowacje a rozwój gospodarczy

Jednym z najsilniej oddziaływających czynników rozwoju socjalno-ekonomicznego, nie tylko w skali lokalnej, jest technologia. Wprowadzanie w sferę procesów konstrukcji i wytwarzania wyrobów nowej technologii i innowacyjności oraz stosowanie nowych rozwiązań organizacyjnych ma dziś pierwszorzędne znaczenie dla restrukturyzacji i unowocześnienia gospodarki oraz aktywizacji siły roboczej, zwłaszcza młodej i dobrze wykształconej. Bez postępu technologicznego nie będzie możliwe przejście z tradycyjnych dziedzin i form produkcji do gospodarki nowego typu, która jest pewnego rodzaju próbą dla regionów, gmin i miast polskich. Powstawanie zakładów nowoczesnej technologii jest charakterystyczne dla najbardziej gospodarczo rozwiniętych krajów świata. Powstają nowe tereny naukowo-technologiczno-produkcyjne, na obszarze których zlokalizowane zostały placówki naukowo-badawcze i innowacyjno-produkcyjne. Obszary te określa się mianem technopolii. Technopolie (czy technopola) są realizacją pewnego rodzaju strategii rozwoju gospodarczego (zwłaszcza miast), w której założono wykorzystanie istniejącego lub wytworzonego potencjału naukowo-badawczego dla generowania przemysłu nowoczesnych technologii i specjalistycznych usług.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...