Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Targowiska rządzą

Osiedlowe i małe sklepiki, zdecydowanie przegrywają z dużymi dyskontami, takimi jak Biedronka, Carrefour czy też Tesco. Jednak targowiska nadal cieszą się swoją popularnością i przyciągają klientów.

Chcesz zrobić zakupy w środku dnia na targu? To wymaga nie lada wyczynu, by przepchać się przez tłumy, które tam są. Ludzie wolą kupować na targowisku, niż w sklepach, twierdząc, że żywność jest tam po prostu lepszej jakości. Dzięki takiemu zainteresowaniu samorządy nie likwidują targowisk, tylko je modernizują. Ma to dać jeszcze większy ruch na nich. Ogromne pieniądze zainwestowane zostały już w targowiska w Czerwionce-Leszczynach, czy też w Częstochowie. Co ciekawe modernizacje nie polegają tylko na postawieniu kolejnych budek dla sprzedawców, ale również powstają parkingi czy toalety.

Miastom się po prostu opłaca modernizować te targowiska, gdyż wpływy z opłat z roku na rok są coraz większe. Różnice wynoszą nawet od 15 do 20 procent. W Częstochowie zysk do tej pory w 2013 roku z targowisk to prawie 550 tysięcy złotych, a w Żarkach ponad milion złoty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...