Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

System emerytalny na minus

Według przeprowadzonego rankingu systemów emerytalnych na całym świecie Polska nie wypada dobrze. Nasz kraj zajmuje dopiero 12 miejsce na 20 analizowanych przez australijską firmę Mercer.

Od liderów dzieli nas ogromna przepaść. W roku 2012 nasza pozycja była odrobinę lepsza, a w tym spadliśmy o dwie pozycje niżej (0,3 punktów). Wyprzedziły nas Niemcy oraz Singapur, nasz system jest więc coraz słabszy. Za nami znalazły się Francja, Meksyk, a na 20 miejscu uplasowała się Indonezja. System emerytalny Kanady, który jest uważany za najlepszy zajął dopiero 10 miejsce. Pierwszą piątkę zamyka Szwecja, która spadła o jedną pozycję w porównaniu do zeszłego roku. 4 miejsce należy do Szwajcarii, która awansowała o jedno miejsce. Ostatnie miejsce na podium należy do Australii, której ocena wzrosła o 2 procent. Drugie miejsce należy do Holandii, a pierwsze zdecydowanie do Danii.

W rankingu zwracano uwagę przede wszystkim na stabilność, wiarygodność oraz stopę zastąpienia. Dania może zawdzięczać swoją pozycję przede wszystkim swojej stabilności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...