Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Stawki godzinowe

Ministerstwo Pracy prowadzi aktualnie raport w celu sprawdzenia możliwości zmiany wysokości wynagrodzenia w kodeksie pracy. MP chciałoby, żeby wprowadzić minimalną kwotę wynagrodzenia godzinowego.

Powstaje więc pytanie, jak to policzyć, żeby miało to sens? Minister pracy zaproponował, żeby miesięczne wynagrodzenie podzielić na godziny, wtedy wyszłaby minimalna stawka godzinowa. Przy minimalnym wynagrodzeniu 1600 złoty, godzinowa stawka byłaby na poziomie około 10 złoty. OPZZ dało pomysł, żeby godzinowa stawka była na poziomie 11 złoty, niezależnie od formy zatrudnienia. Pracodawcy jednak nie pozostali dłużni i od razu kontratakowali propozycje, mówiąc, że jest ona za wysoka i może doprowadzić do utraty miejsc pracy przez pracowników.

Projekt w ciągu kilku dni ma trafić na biurko prezesa. Wtedy będzie wszystko jasne. Dla pracowników byłaby to świetna propozycja, jednak dla pracodawców nie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...