Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Środki obrotowe oraz zapas rezerwowy

Firmy działające w warunkach ryzyka utrzymuje z przezorności gotówkę zapasy surowców i towarów gotowych. Pozostawia w związku z tym rezerwę na pokrycie potrzeb wynikających z nieplanowanych zdarzeń. Realna strategia finansowa polega na wykorzystaniu długookresowych źródeł do zrefundowania majątku trwałego. Z kolei osobistego kapitału obrotowego subsydiowany jest stały popytu na środki obrotowe. Niestałe zapotrzebowanie na środki obrotowe, np. o charakterze sezonowym i inne, które podlegają modyfikacjom w czasie cyklu przedsiębiorstwa, należałoby opłacać z kapitałów krótkookresowych. W odniesieniu do zapasów, stała ich część odpowiada zapasowi pomocniczemu. Natomiast maksymalny poziom zapasu obejmuje zapas rezerwowy powiększony o jednorazową partię dostawy. Zatem na średni stan zapasu składa się zapas rezerwowy powiększony o połowę partii dostawy. Ciągłe więc zapotrzebowanie przedsiębiorstwa na zapasy związane jest z zapasami rezerwowymi, zmienne zaś waha się od zera do rozmiaru partii dostawy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...