Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Sprzątanie zieleni

Okazuje się, że w porównaniu do poprzednich lat coraz więcej ludzi sprząta po swoich pupilach – psach. Teraz pojawiła się moda na sprzątanie, więc ludzie nie wstydzą się tego robić.

Dwa lata temu w stolicy Polski – Warszawie, na ulicy trafiało ponad 5,5 tony psich odchodów. W tamtym roku policja wystawiła aż 479 mandatów, a w tym 2013 roku tylko 130. Różnica jest kolosalna. W stolicy małopolski sytuacja jest podobna, w 2010 roku – 624 mandaty, a w tym tylko 254. Jeszcze dwa lata temu ludzie wstydzili się tego robić, a teraz jest to już naturalne, że ludzie sprzątają po swoim psie. Wszystko dzięki temu, że miasta stawiają specjalne maszyny z workami na odchody.

Ciekawy sposób na motywowanie do sprzątania po swoim psie stoją w Gdańsku, Poznaniu i Toruniu, są to maszyny do których wrzuca się odchody. Jeżeli w maszynie pojawią się trzy takie same obrazki to wygrywamy jakąś zabawkę dla psiaka. Jeśli będą trzy inne to pojawią się brawa i fanfary, za utrzymanie czystości.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...