Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Spadkobiercy walczą

Okazuje się, że od lat trwają walki spadkobierców o odzyskanie nieruchomości, które znajdują się na ich posesjach. Zabrane im są chociażby pałace, budynki mieszkalne czy też Polskie znane budowle i zabytki.

Ostatni czasy na świat wyszło, że o Warszawską Rotundę walczą ich spadkobiercy. Niestety Sąd Administracyjny odrzucił przyznanie im prawa własnościowego. Jednak walka o prawa nadal trwa. Kolejną budowlą o którą walczy spadkobierca gruntu – Aleksander Grabiński jest Hotel Metropol. Mimo tego, że ratusz wydał pozytywną decyzję, to nie ma jeszcze podpisanego aktu notarialnego. Kolejne grunty to grunty pod stadionem Narodowym. Spadkobiercy od lat walczą o odzyskanie gruntu, który przechodzi przez środek stadionu. Niestety póki co, nie ma żadnych pozytywnych rozstrzygnięć.

To tylko przykłady gruntów w samej Warszawie. W całej Polsce jest ich mnóstwo, chociażby grunty w Zakopanem, pod Pałacem Krasickich w Lesku, pod Pałacem Potockich w Krzeszowice, czy też pod Pałacem Stadnickich w Nowojowie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...