Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Śmieciowy problem

Eksperci, którzy mówili, że ustawa śmieciowa może doprowadzić do kłótni między sąsiadami mieli całkowitą rację. Bowiem ustawa śmieciowa, która weszła w życie 1 lipca mówi, że śmieci segregują wszyscy mieszkańcy i wtedy płacą mniej. Wystarczy jedna osoba, która nie będzie segregować i cały budynek płaci więcej.

Samorządowcy obiecywali, że w pierwszym okresie wprowadzania ustawy w życie, będą stawiać mniejsze wymogi. Jednak tak się nie dzieje. Niektóre spółdzielnie straszą, że jeśli mieszkańcy nie zaczną segregować śmieci to ceny za ich wywóz pójdą w górę. Wina leży jednak po obu stronach. Mieszkańcy bowiem źle segregują odpady. Zamiast szkło wyrzucać do odpowiedniego śmietnika, wrzucają do odpadów mieszanych. Takich przypadków jest bardzo dużo. Samorządowcy bronią się tym, że nie ma określonych kryteriów, ile śmieci może być źle wyrzuconych, bo ustawa tego nie precyzuje.

Największym problemem może się okazać fakt, że ludzie przestaną segregować śmieci, gdy ceny za ich wywóz pójdą w górę. Odpowiedzialność zbiorowa może do tego właśnie doprowadzić, bo ludziom nie będzie się opłacało segregowanie śmieci.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...