Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Słabości MŚP

Szacuje się, że w bogatych krajach o gospodarce rynkowej na 100 nowo powstałych działalności jedynie około 20 będzie działać nadal po upływie 5 lat. Przedsiębiorstwa te z reguły zakładane są przez ludzi dysponujących wiedzą techniczną z jakiejś dyscypliny, nie mających przygotowania czy doświadczenia w zakresie marketingu, zaawansowanych technik zarządzania strategicznego, prowadzenia księgowości i public relations. Małe firmy są najczęściej zakładane przez osoby, które mają niewielkie pokłady kapitału. Zwykle są finansowane z własnych środków właściciela i nieoficjalnych kredytów wręczanych przez rodzinę i przyjaciół. Bank i inne instytucje finansowe niechętnie udzielają kredytów osobom, które uruchomiły niedawno małą firmę, jeśli nie mogą oni zaprezentować rzetelnej strefy działalności gospodarczej, prowadzonej już przez jakiś czas. Stosowane współcześnie złożone systemy podatkowe powodują, że małe firmy ponoszą szczególnie wielkie obciążenie biurokratyczne, związane z obowiązkiem sporządzania deklaracji podatkowych i egzekwowania podatków od swoich współpracowników i klientów, mając równocześnie mniejsze możliwości korzystania z fachowego doradztwa podatkowego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...