Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Równowaga krótkookresowa przedsiębiorstwa na wolnym rynku

Równowagę można określić jako stan zbilansowania rynku, czyli jest to taka sytuacja, kiedy nie istnieją tendencje zewnętrzne co do zmiany ceny, ilości produktów na rynku i wielkości produkcji. Innymi słowy, rynek musi być zrównoważony (podaż towarów równa się popytowi na nie), a przedsiębiorstwa będą maksymalizowały swoje zyski. Graniczny punkt opłacalności nazywany jest również punktem niwelacji przedsiębiorstwa. W punkcie niwelacji dochodzi do wyrównania dochodu z należnościami, a zysk działalności gospodarczej otrzyma wówczas wartość zero. Dla każdej ceny wyższej od ceny dochodowości (P) zysk będzie miał wartości dodatnie. Ogólnie biorąc, kombinacje ceny i produkcji, leżące powyżej krzywej kosztów przeciętnych reprezentują zyski dodatnie; kombinacje leżące poniżej odzwierciedlają zyski ujemne. Jednostka gospodarcza, która zdobywa zyski ujemne powinna raczej funkcjonować na rynku przez niedługi czas jeżeli zestawienie ceny i rozmiar cyklu produkcyjnego leży powyżej przeciętnych kosztów zmiennych, gdyż w takiej sytuacji ponosi mniejsze straty gdy kontynuuje produkcję, niż gdy jej zaprzestaje.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...