Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Rodzaje zobowiązań

Firma może swój majątek zwiększyć przez zaciągnięcie długookresowych zobowiązań – pod warunkiem, że spełnia stawiane przez dawcę kredytu wymagania. Pieniądze tą drogą uzyskane zwiększają majątek firmy. Równocześnie, ponieważ kredyt wymaga spłaty, działalność gospodarcza zostaje pieniężnie obciążona zadłużeniem z tytułu zaciągniętego kredytu, są nimi: długookresowe kredyty bankowe, obligacje, pożyczki pieniężne, leasing, forfaiting, franchising. Drugim – oprócz zadłużenia długookresowego- źródłem pokrycia majątku są należności krótkookresowe. Jeśli przedsiębiorstwo kupuje środki produkcji jednorazowego lub krótkotrwałego użytku, a termin zapłaty za nie jest późniejszy od daty zakupu, to jego majątek obrotowy wzrasta w dniu zakupu, a równocześnie przedsiębiorstwo zostaje finansowo obciążone zobowiązaniem wobec dostawcy. Jest to kredyt kupiecki zaciągnięty u dostawcy. Ważne są też dla przedsiębiorstwa krótkoterminowe kredyty bankowe i zobowiązania stałe oraz krótkoterminowe pożyczki wzięte na rynku kapitałowym (papiery komercyjne), kredyt odbiorcy, kredyty wekslowe, bankowy kredyt faktoringowy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...