Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Rekordowe kary

Parę lat temu jeszcze nikt nie myślał, że odszkodowania za błędy lekarzy będą aż tak wysokie. Z roku na rok te kwoty są coraz wyższe, więc pacjent może czuć się pewnie, że jego życie i zdrowie są odpowiednio ubezpieczone.

Rekordowym odszkodowaniem sąd ukarał Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie, za popełnienie błędów lekarskich. Pani Grażyna, która była pacjentką tego szpitala dostała 1,5 miliona złotych odszkodowania, oraz milion złoty zadośćuczynienia. Dodając do tego naliczone odsetki, Pani Grażyna dostanie łącznie 5 milionów złoty. Jednak nic nie zrekompensuje tego co pacjentka przeszła. Lekarze wszczepili jej bakterie Salmonelli do kręgosłupa, przez co nabawiła się nieuleczalnych problemów z trawieniem oraz niedowładu kończyn. Do tego Pani Grażyna leżała we własnym kale, gdyż nie dopuszczano do niej męża wraz z córką.

Centralny Szpital Kliniczny jednak nie przyznaje się do popełnienia błędów i odwołuje się. Sprawą ma zająć się Sąd Apelacyjny. Wszystko przez to, że kwoty jaką Szpital ma zapłacić nigdy nie były aż tak wysokie. Maksymalnymi odszkodowaniami były kwoty 500 tysięcy złoty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...