Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Rating zadłużenia publicznego

Przy analizie wiarygodności kredytowej placówki lub danego podmiotu istotne miejsce zajmuje rating kredytowy. Pojęcie to często ma miejsce przy charakterystyce długu publicznego w poszczególnych krajach. Pojęcie ratingu określane jest jako w miarę bezstronna i autonomiczne opinia o kondycji kredytowej emitenta zaciągającego zobowiązanie (np. emisja instrumentów dłużnych – obligacji). Wydanie oceny wiarygodności kredytowej pozwala na uzyskanie informacji o sytuacji finansowej pożyczkobiorcy, a przez to pozwala na porównanie go z innymi podmiotami na rynku kredytowym. Pogląd na temat rzetelności kredytowej wystawiany jest przez specjalistyczną placówkę nazywaną agencją ratingową. Weryfikacja możliwości do punktualnego i całkowitego regulowania zobowiązań zaciąganych przez podmioty odbywa się przez system ocen nadawanych przez agencje ratingowe. Najwyższą oceną jest symbol AAA. Obligacje o tym ratingu zaliczane są do papierów dłużnych największej jakości. W takiej sytuacji spłacanie odsetek odbywa się bez ponoszenia ryzyka, zapewniony jest dochód i spłata kapitału.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...