Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Rachunki bankowe

Najpowszechniejszym sposobem oszczędzania są obecnie ROR-y. Jest to szczególny rachunek bankowy, na który czasowo kierowana jest gotówka i z którego dostarczane są płatności porządkowane okresowe zobowiązania. Osoby fizyczne mogą uruchamiać rachunki bankowe w wybranym banku. W umowie ROR-u bank obliguje się do lokowania środków gotówkowych właściciela oraz do wykonywania na jego zlecenie rozliczeń gotówkowych. Prawo bankowe definiuje treść pisemnej regulaminu ROR-u oraz rodzaje rachunków. Numeracja rachunków jest jednorodna. Dla instytucji bankowych funkcjonowanie rachunków bankowych, na których gromadzone są depozyty aktualne ma rolę strategiczną, ponieważ jednoczy klienta z bankiem, motywuje konsumenta do większej współpracy z bankiem i stosowania proponowanych usług oraz gromadzone środki pieniężne bank może używać jako względnie niedrogie źródło kapitału (czynnikiem decydującym jest małe oprocentowanie depozytów).

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...