Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Problem ze skarbówką

Okazuje się, że wiele przedsiębiorstw zatrudniających pracowników na umowy o dzieło, może mieć duże problemy z rozliczeniem podatku.

Firmy, które korzystają z 50 procentowych kosztów uzyskania przychodu nie mogą sobie odliczyć kwoty wyższej niż 42754 złoty za rok. Urzędy Skarbowe bardzo pilnują, żeby ten przepis był przestrzegany. Natomiast przedsiębiorstwa mogą wyliczyć jedynie te kwoty, które u nich pracownicy zarobili. Nie mają jednak oni wiedzy o tym jakie ten twórca ma przychody. Urząd jednak pozostaje przy swoim i winę za błędy przypisuje płatnikowi, czyli pracodawcy. Wszystko staje się jasne dopiero w zeznaniu rocznym.

Urząd Skarbowy może jednak w ciągu następnych 5 lat ścigać płatnika o zaległe pieniądze wraz z naliczonymi odsetkami. Twórcy mogą jednak złożyć stosowne oświadczenie w którym zwolni pracodawcę z 50% kosztów uzyskania przychodu. W takim wypadku na pewno nie będzie żadnych niejasności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...