Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Problem studentów

Na Politechnice Warszawskiej studenci, którzy mieszkają w akademikach muszą się przygotować na podwyżkę opłat miesięcznych za mieszkanie w domu studenta. Dotyczy to przede wszystkim studentów, którzy dostają stypendium socjalne.

Podwyżka wchodzi w życie 1 listopada, a sama decyzja o zwiększeniu kwoty za akademiki zapadła 21 października. Niestety studenci dowiedzieli się o tym fakcie z plakatów, które zostały wywieszone na uczelni 5 listopada. Osoby, które dostają stypendium socjalne będą musieli zamiast 410 złoty płacić 450 złoty miesięcznie. Warto dodać, że najwyższe przyznawane stypendium socjalne jest w wysokości 830 złoty. Studenci od razu napisali do władz Politechniki petycję, w której napisali, ze podwyżka wprowadzona jest nielegalnie. W regulaminie uczelni pisze, że wszelkie zmiany w cenniku muszą się pojawić do 12 kwietnia 2013 roku.

Politechnika oczywiście odrzuca te zarzuty i mówi, że studenci, którzy nie mają stypendium socjalnego nie będą musieli płacić wyższych składek.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...