Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Prawo Okuna

W długim okresie wzrost produktu jest możliwy dzięki jednoczesnemu zaangażowaniu dodatkowego majątku, dodatkowej pracy oraz za sprawą rozwoju techniki. W krótkim okresie przy zmiennej wielkości popytu i dostosowywaniu się przez firmy do niego przez modyfikację produktu, jedynym bodźcem dającym margines swobody jest nakład pracy. Akumulacja kapitału i postęp techniczny mają w najdogodniejszym przypadku niewielki udział w oferowaniu dodatkowego produktu w odpowiedzi na wzrost popytu. Gdy popyt czasowo spada, przedsiębiorstwa zmniejszają etaty swojej kadry, nie rekrutują, a w najgorszej sytuacji kierują ich na czasowe bezrobocie. Aby zmodyfikować nakład pracy, firmy mogą zmienić bądź liczbę godzin pracy na jednego pracownika, bądź liczbę pracowników, bądź jedno i drugie. Czasowe odchylenia PKB od ścieżki trendu stanowią odchylenie produktu. Firmy wykorzystują obie możliwości dostosowawcze, ustalając proporcje między nimi zależnie od okoliczności. Ta zależność – choć niezbyt rygorystyczna – jest znana jako prawo Okuna.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...