Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Poręczenia majątkowe

Poręczenia majątkowe mogą przysporzyć ogromnych problemów osobie, która chce tylko pomóc. W Polsce tylko w 2012 roku zaciągnięto przez ponad 2,3 miliony osób, kredyty na kwotę 40,4 miliardów złoty.

Najczęstszym zabezpieczeniem kredytu dla banków jest poręczenie majątkowe osób trzecich. Taka opcja jest na rękę osobie, która chce wziąść kredyt, jednak żyrantowi może to zdecydowanie zaszkodzić. Jeżeli osoba, która wzięła kredyt nie spłaca go, to bank ma prawo wyegzekwować ten dług od poręczyciela. Według kodeksu cywilnego każdy poręczyciel majątkowy jest odpowiedzialny w takim samym stopniu za spłatę kredytu, co kredytobiorca. Waro wziąśćpod uwagę również to, że takie poręczenie wpływa na naszą osobę. Przez poręczenie majątkowe obniżamy swoją zdolność kredytową, więc możemy mieć problem w dostaniu własnego kredytu.

Warto więc bardzo dobrze się zastanowić nad tym, czy warto poręczać za kogokolwiek. Jeśli już się na to zgodzimy, to dobrze było by zapoznać się dokładnie z umową, którą mamy podpisać.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...