Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Polisy nagrobków

Coraz częściej możemy znaleźć oferty różnych firm ubezpieczeniowych, które oferują polisy ubezpieczeniowe na grobowce.

Ubezpieczenia nagrobków oferują PZU, HDI, SKOK, Asekuracja, czy też Signal Iduna Ubezpieczenia. Niestety jest w tej ofercie pewien haczyk. Mianowicie, żeby mieć możliwość wykupienia polisy najpierw trzeba kupić polisę ubezpieczeniową na mieszkanie. To zdecydowanie zwiększa na cenę składki. Dla przykładu, jeżeli grób jest wart 5 tysięcy złoty, to roczna składka wynosi 75 złoty. Trzeba jednak wiedzieć na jakie wypadki są ubezpieczenia. Nie ma co się ubiegać o wypłatę środków, gdy wylejemy wosk na płytę, kiedy zniszczenia będą powstałe w czasie opadów deszczu, śniegu. Jeżeli nawet nagrobek będzie uszkodzony w wyniku osuwania się ziemi, nie ma szans na odszkodowanie.

To kiedy dostaniemy pieniądze? Wtedy, gdy grób zostanie uszkodzony w wyniku uderzenia piorunu, wybuchu, huraganu czy też pożaru. Nie ma co się jednak obawiać, bo firmy ubezpieczeniowe wypłacą środki nawet wtedy, gdy upadnie drzewo na grób, czy też w wypadku dewastacji i kradzieży. Tak więc, czy warto jest opłacać takie składki?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...