Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Połączenie polityki fiskalnej i pieniężnej

Integracja polityki fiskalnej i pieniężnej mówi o zbiorowym ich zastosowaniu. Ofensywna polityka pieniężna przy stałych kursach walutowych jest nieskuteczna, ponieważ tendencja do zmniejszania stóp procentowych wywołuje odpływ kapitału, który anuluje początkową ofensywę. Ofensywna polityka fiskalna wywiera presję na zwiększenie stopy procentowej i wywołuje napływ kapitału. Dobrze wyważone połączenie ekspansji fiskalnej i monetarnej pozostawia stopę procentową bez zmian. Jedyną różnicę między połączoną polityką podatkową i monetarną a ofensywną polityką podatkową widać po stronie aktywów banku centralnego. W obu przypadkach podaż pieniądza wzrasta o jednakową wartość. Jednakże w przypadku połączenia polityki podatkowej i monetarnej zwiększa się ona, ponieważ bank główny tworzy dodatkową bazę monetarną, kupując papiery wartościowe od banków. W przypadku czystej ofensywy fiskalnej bank główny kreuje dodatkową bazę,nasilając swoje rezerwy walutowe.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...