Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Podział rynku

Ze względu na zakres przestrzenny transakcji rynki dzielimy na rynki lokalne i rynek światowy. Przez rynek lokalny będziemy rozumieć zintegrowany proces transakcji kupna-sprzedaży; oznacza to, że kupujący i sprzedający mogą się łatwo kontaktować oraz że nie ma ograniczeń w przepływie towarów, np. celnych, a także że koszty transportu nie mają dużego udziału w kosztach produkcji, co wpływa na ujednolicenie warunków i efektów wymiany. Ze względu na obecnie stosowane środki łączności straciło znaczenie zdefiniowanie rynku lokalnego jako rynku, którego transakcje są skoncentrowane w jednej okolicy. Wyznaczenie granic rynku za pomocą wymienionych kryteriów może oznaczać, że rynek świeżego pieczywa, który preferują mieszkańcy dzielnicy dużego miasta jest lokalny, tj. ma wąski zakres geograficzny. Natomiast rynek pieczywa o przedłużonej trwałości może obejmować region lub państwo. Towary takie jak pieniądz, papiery wartościowe mogą funkcjonować na rynku o zasięgu ponadnarodowym. Dotyczy to także innych dóbr. Niekiedy mówi się wtedy o rynku światowym lub globalnym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...