Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Plastyczność i funkcje popytu jako narzędzia analizy rynku

W analizie rynku, nie tylko zresztą dóbr konsumpcyjnych, istotną funkcję odgrywa plastyczność. W analizie rynku szczególne znaczenie mają trzy kategorie plastyczności. Prosta cenowa plastyczność popytu przedstawia oddziaływanie modyfikacji ceny produktu na popyt. Z reguły, gdy cena rośnie, a popyt spada, plastyczność popytu staje się ujemna. Kształtowanie się współczynników plastyczności ma niebywałe znaczenie dla polityki cenowej prowadzonej przez przedsiębiorców. Jeżeli współczynniki plastyczności są niższe od jedności wzrostu ceny zawsze przynosi wzrost wpływów ze sprzedaży. Jeżeli plastyczność jest wysoka bardziej korzystne jest obniżenie cen. Zjawisko owczego pędu polega na wzroście popytu tylko dlatego, że inni kupują więcej. Odzwierciedla on dążenie do postępowania tak jak inni, poddawania się modzie. Popyt indywidualny jest wówczas dodatnio skorelowany z całkowitym popytem rynkowym. Wpływ zmiany ceny na popyt jest połączeniem konsekwencji cen i skutku owczego pędu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...