Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Pieniądze na staże

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju chce przeznaczyć aż 50 milionów złoty na praktyki i staże dla studentów. 28 października ruszył konkurs, aby wyłonić najlepsze uczelnie w Polsce. Mają one 30 dni na zgłoszenie swojej kandydatury.

W konkursie mogą brać udział zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne. Muszą one jednak spełniać jeden warunek. Mianowicie na uczelniach musi się kształcić przynajmniej 100 studentów w systemie stacjonarnym. Do wygrania są naprawdę duże kwoty, które dają duże możliwości. Wysokość przyznanych stypendia będzie uzależnione od tego ilu studentów liczy uczelnia. Te które kształcą do 4 tysięcy mogą liczyć na 3 miliony złoty. Uczelnie posiadające od 4 do 12 tysięcy studentów dostać mogą po 5 milionów, a te, które mają uczniów powyżej 12 tysięcy nawet po 7 milionów.

Dzięki tym stażom studenci zwiększą swoje szanse na zdobycie pracy, jeżeli uczelnie dobrze zainwestują te pieniądze. Niestety do programu mogą zgłaszać się wszystkie uczelnie, jednak najbardziej pożądanymi kierunkami będą biologiczne, chemiczne czy też technologiczne. Do tego Ministerstwo Nauki dorzuci kolejne 32 miliony złotych, tym razem jednak przeznaczone one będą dla kadr akademickich, a miejsc jest tylko 240.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...