Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Opłata audiowizualna

1 stycznia 2015 roku mogą wejść w życie nowe przepisy dotyczące abonamentów audiowizualnych. Projekt jak na razie jest tajny i nic dokładnie nie wiadomo.

Od 2015 roku abonamenty mieliby płacić wszyscy, nawet gospodarstwa domowe. Jeszcze nie wiadomo o ile będą te opłaty zwiększone, ale jest już kilka propozycji. Prezes TVP chce by co miesiąc użytkownicy płacili po 20 złoty. Jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce ją obniżyć, nawet o połowę. Według wyliczenia potrzeb Telewizji Publicznej oraz Polskiego Radia wystarczy, że miesięczne opłaty będą się mieściły w przedziale 10-14 złoty.

Wszystko jednak zależy od Ministerstwa Kultury oraz parlamentarzystów. To oni muszą stworzyć i przyjąć ten projekt. Nic więc nie ma pewnego. Jeśli opłata audiowizualna będzie niska, to TVP i Polskie Radio będą chcieli ograniczyć liczbę stacji.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...