Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. www.weltronix.pl Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. praca dla ukraińców katowice A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Płyty z piaskowca Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. wirtualne biuro warszawa wola

Oligopol

Oligopol jest typem konkurencji nieidealnej. To rynek, na którym funkcjonuje mało firm. Bariery wejścia na rynek są tutaj w miarę wysokie, a na działania przedsiębiorstw wpływa ich wzajemna zależność. Wiemy, że gałąź wolnokonkurencyjna wytwarza większą ilość i sprzedaje taniej niż monopol wielu firm, który ogranicza produkcję, podbija cenę i w ten sposób maksymalizuje zysk wyjątkowy. Otóż grupa oligopolistów może współpracować po to, aby wspólnie powtórzyć działania monopolisty. Wystarczy, że taki kartel zredukuje cykl produkcyjny według wytyczonych limitów, aby cena podskoczyła. W efekcie maleje nadwyżka całkowita. Osiągnięty zysk nadzwyczajny rozporządza się następnie według ustalonych zasad. Oczywiście, porozumienia takie są zwykle nielegalne. Jednak takie porozumienie nie jest trwałe. Rynek oligopolu w porównaniu z konkurencją doskonałą i monopolem nie jest tak skrystalizowany w rozwiązaniach ulepszających, ponieważ funkcjonuje silna korelacja pomiędzy firmami. Na rynkach oligopolistycznych mimo występowania umiarkowanych zmian popytu i kosztów ceny wykazują tendencje do stabilności. Wykresu popytu P. Sweezy’ego przedstawia wyjaśnienie widocznego braku elastyczności cen.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...