Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. etykiety magazynowe Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. legitymacja studencka naklejki A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. oporniki granitowe strzegom Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. konfekcjonowaniem towaru

Oligopol

Oligopol jest typem konkurencji nieidealnej. To rynek, na którym funkcjonuje mało firm. Bariery wejścia na rynek są tutaj w miarę wysokie, a na działania przedsiębiorstw wpływa ich wzajemna zależność. Wiemy, że gałąź wolnokonkurencyjna wytwarza większą ilość i sprzedaje taniej niż monopol wielu firm, który ogranicza produkcję, podbija cenę i w ten sposób maksymalizuje zysk wyjątkowy. Otóż grupa oligopolistów może współpracować po to, aby wspólnie powtórzyć działania monopolisty. Wystarczy, że taki kartel zredukuje cykl produkcyjny według wytyczonych limitów, aby cena podskoczyła. W efekcie maleje nadwyżka całkowita. Osiągnięty zysk nadzwyczajny rozporządza się następnie według ustalonych zasad. Oczywiście, porozumienia takie są zwykle nielegalne. Jednak takie porozumienie nie jest trwałe. Rynek oligopolu w porównaniu z konkurencją doskonałą i monopolem nie jest tak skrystalizowany w rozwiązaniach ulepszających, ponieważ funkcjonuje silna korelacja pomiędzy firmami. Na rynkach oligopolistycznych mimo występowania umiarkowanych zmian popytu i kosztów ceny wykazują tendencje do stabilności. Wykresu popytu P. Sweezy’ego przedstawia wyjaśnienie widocznego braku elastyczności cen.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...