Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

OC rowerzystów

Rowerzyści mają się najgorzej. Nie dość, że nie mogą jeździć po chodnikach, tras rowerowych jak nie było, tak nie ma, to i na drogach są słabsi od kierowców.

Okazuje się jednak, że mimo tego, że kierowca samochodu jest silniejszy, to jednak rowerzysta może wyrządzić więcej krzywdy. Chodzi o to, że kiedy dochodzi do potrącenia, to najczęściej pojawiają się wgniecenia na karoserii, czy też wybite szyby. Koszty naprawy mogą być duże, więc lepiej kupić ubezpieczenie, niż pokrywać te koszty z własnej kieszeni. Każdy kierowca samochodu ma obowiązek zakupić OC, jeżeli chodzi o rowerzystów to nie byłoby to opłacalne. Pojawiła się bowiem propozycja strony posłów z PO o wprowadzeniu obowiązku kupna OC. Nie trzeba więc płacić składek a każdy posiadany rower, który np. stoi w piwnicy nieużywany.

Całe szczęście, że tą propozycję odrzucono, bo ludzie nie posiadaliby rowerów, chcąc zaoszczędzić na ubezpieczeniach. Jednak każdy rowerzysta, który używa roweru jako środku transportu każdego dnia, może sobie spokojnie opłacać składki OC.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...