Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Nowe prawo zabudowy

Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało wprowadzenie w życie nowego prawa. Miałoby ono pozwalać inwestorom budowanie na cudzym gruncie.

Od zasady, że budynek i urządzenie wniesione na danym gruncie należą do tej osoby, której jest grunt, pojawiają się już odstępstwa. Chociażby fakt, że budynki n danym terenie, który jest oddany w użytkowanie wieczyste. Teraz Ministerstwo Sprawiedliwości chce wprowadzić jeszcze jedno prawo, z którego wynikałoby, że inwestor może korzystać z cudzego gruntu, a do tego jeszcze mieć prawo do odrębnej własności budynków wniesionych na tym terenie. Takie prawo ma dotyczyć nie tylko gruntów państwowych, ale również i prywatnych. Określałoby, że można wznosić budynki na, pod i nad danym gruntem. Mogłaby to być np. tunele, budynki, czy też słupy.

Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi że to prawo będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Dałoby to na pewno duże możliwości inwestorom, gdyż aktualnie boją się oni stawiać budynki na cudzych gruntach, by nie utracić prawa do własności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...