Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Nakarmią biednych

Do 30 września ubodzy ludzie musieli szukać jedzenia po śmietnikach. Wszystko przez prawo, które odstraszało podatkiem sklepy i piekarnie od dawania żywności biednym.

1 października w życie wszedł przepis, który umożliwia darowanie jedzenia biednym bez odtrącania od tego podatku. Dzięki temu hipermarkety nie będą już wyrzucać jedzenia do śmietników, a więcej jedzenia trafi do banków żywności. Wiele instytucji wysyłało prośby o zmiany w prawie o podatku VAT od darowizn, aż w końcu się to udało. Już na dolnym Śląsku przygotowania na przyjęcie jedzenia idą pełną parą. Sklepy będą przekazywać instytucją towar z krótkim terminem ważności, który się nie sprzedaje.

Pojawia się więc ogromna szansa na zmiany. Jedzenie nie będzie już wyrzucane na śmietniki i chowane przeubogimi ludźmi, tylko przekazywane odpowiednim instytucjom zajmującym się dożywianiem biednych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...