Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Mieszkania dla Młodych

Pod koniec roku Bank Gospodarstwa Krajowego chce już podpisywać umowy z tymi bankami, które będą udzielały kredyty z dopłatą państwową na Mieszkania dla Młodych. Do tej pory znalazło się 16 banków, które chcą współpracować.

Od stycznia 2014 roku ma ruszyć rządowy program Mieszkanie dla Młodych. W związku z tym BGK chce już w tym roku przygotować się do współpracy z bankami i podpisywać z nimi umowy. Państwo ma już 16 chętnych banków, które chcą udzielać takiego kredytu. Państwo ma pomagać w dofinansowaniu wkładu własnego oraz w spłacaniu kredytów. W programie mogą brać osoby do 35 roku życia, które chcą zakupić mieszkanie. Maksymalne wsparcie rodzin stoi na poziomie 10-15 procent. Na dodatkowe 5 procent mogą liczyć rodziny, które urodzą dziecko do 5 lat po zakupieniu lokalu.

Państwo chce w 2014 roku przeznaczyć na program MdM 600 milionów złoty. W 2015 roku natomiast już 715 milionów, a z roku na rok te kwoty mają być coraz wyższe. W ostatnim 2018 roku ma być to kwota 762 milionów złoty. Jeżeli program będzie cieszył się popularnością i przyniesie oczekiwane rezultaty, to może zostać przedłużony o kolejne lata.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...