Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Metody ustalania zapotrzebowania na kapitał obrotowy brutto i netto

Do wyznaczenia przewidywanego zamówienia na kapitał obrotowy netto służą dwie metody: metoda uproszczona i metoda analityczna. Obie metody wychodzą od obliczenia dysponowanego kapitału. Przewidywane zapotrzebowanie na majątek obrotowy netto oblicza się jako niezgodność między przewidywanym majątkiem obrotowym i przewidywanymi powinnościami krótkookresowe. Metoda uproszczona polega na obliczeniu przewidywanego majątku obrotowego i zobowiązań krótkoterminowych na podstawie ich aktualnej wielkości relacjonowanej do przyrostu przyszłej sprzedaży w stosunku do sprzedaży aktualnej. Metoda analityczna polega na obliczeniu przewidywanych stanów różnego rodzaju zapasów. Metoda analityczna jest metodą dokładniejszą od metody uproszczonej, ale obliczenia są bardziej żmudne. Różnicę między kapitałem dysponowanym a przewidywanym, może działalność zniwelować do zera następującymi sposobami: zaciągnąć kredyt krótkoterminowy, zaciągnąć kredyt kupiecki, podwyższyć kapitał osobisty oraz skrócić okres inkasowania zobowiązań.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...