Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Metody refinansowania portfela kredytów hipotecznych

Rynek kredytów mieszkaniowych można sklasyfikować ze względu na metodę refundowania portfela, wykorzystywaną przez kredytodawców. Rynek pierwotny ma miejsce w momencie zaciągnięcia przez klienta kredytu w banku. W Polsce kredyty mieszkaniowe (hipotecznych i budowlanych) banków uniwersalnych refinansowane są przede wszystkim z depozytów. Ponieważ banki hipoteczne nie zajmują się działalnością depozytową, stosują hipoteczne i publiczne listy zastawne do subsydiowania swojej akcji kredytowej. Banki hipoteczne mają także możliwość refundowania swojej działalności za pośrednictwem: przyjmowanych lokat, zaciągniętych zobowiązań oraz wyemitowanych obligacji. Jednak wysokość zobowiązań uzależniona jest od trzech działań wymienionych powyżej nie może być większa niż 10-krotność funduszy własnych w pierwszych 5 latach działalności i 6-krotności funduszy osobistych po upływie 5 lat od rozpoczęcia działalności przez bank hipoteczny.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...